Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

The Flabbies

İstanbullu indie, dream pop ikilisi The Flabbies, sizi rüya aleminde gezintiye çıkarmak için 15 Mayıs Çarşamba gecesi Peyote Nevizade sahnesine bekliyor.

Giriş: 20 TL

The Flabbies, 2015 yılında, uzun süredir çok yakın arkadaş olan Oğuz Kont ve Sarp Dağlar Şahin tarafından, İstanbul’da kuruldu.
Daha önce birçok farklı projede birlikte ve ayrı ayrı yer alan ikili, uzun süredir biriktirmiş oldukları anılarını ölümsüzleştirmek için melodilere dökmeye karar vererek ilk şarkıları Gentrification’ı aynı yıl içerisinde yayınladı. Daha sonra sırasıyla Rooftop Planet, Feels Like Home ve Been Gone Too Long adlı parçalarını single olarak yayınladılar.

Uzun süre sessiz kalan ikili, 2016 yılı içerisinde, internet üzerinden yayın yapan müzik kanallarına konuk oldular. Bu programlar sayesinde kendilerine has bir dinleyici kitlesi edindiler. Yine 2016 yılında Back in Town ismini verdikleri albüm için çalışmalara başladılar. �Yaşanan birtakım olumsuz durumlardan dolayı albümü yayınlamayı geciktiren ikili, 2017 yılının Eylül ayında albümlerini tüm dünyada yayınladılar.
Back in Town’ın ses getirmesi ile Aralık ayında Afterclap isimli single’larını yayınlamıştır.
Albümden sonra yeni çalışmalara başlayan ikili aynı zamanda Fiat’ın reklam yüzü olmuştur.

2018 yılında Turkish ismini verdikleri single’dan sonra bir süre sessizliğini koruyan ikili, 2019 yılı itibari ile yeni sound’larıyla geri dönüş yapıyor.

facebook.com/theflabbies
instagram.com/theflabbies
https://www.youtube.com/channel/UCggzQuNATm7O2DvIzbZpdCQ

book a table

Details

Date:
15 May 2019
Time:
22:00 - 23:30
Istanbul, Turkey 34435
Kameriye Sokak No: 4 Balıkpazarı Beyoğlu
Phone: 212-251-4398