Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Yasak Helva | Violations Radio (DJ Set)

Sziget Talent Turkey 2019 yarışmasında birinci seçilerek Sziget festivalinde bu yıl ülkemize temsil etmeye hak kazanan Yasak Helva ilk İstanbul konseriyle 24 Mayıs Cuma gecesi Peyote Nevizade sahnesinde! İsmini kısa bir süre içerisinde sıklıkla duymaya başlayacağımız Yasak Helva’nın bu konserini kaçırmamak için takvimlerinize şimdiden not almayı unutmayın!

Konserin hemen sonrasında ise, 2013’ten beri birçok kulüp ve festivalde sahne almış Violations Radio kapanışa kadar DJ set’iyle sahnede olacak.

Giriş: 20 TL

YASAK HELVA

Müzikal geçmişlerinde death metal, pop, rock, arabesk, Türk Halk Müziği, caz, grunge gibi apayrı türleri icra etmiş 3 müzisyenden oluşan Yasak Helva, yaptıkları müziği ”elektrik folk” olarak adlandırıyor.

Sahnede elektro-akustik ,cümbüş, çağlama, bas ve davul enstrümanlarını kullanan Yasak Helva, repertuvarında Anadolu, Balkanlar, Ortadoğu, Kafkasya gibi bölgelerden halk ezgilerine yer verirken, zaman zaman caz ve rock dünyasının klasiklerine de göndermeler yapıyor.

Enerjisi ve konseptiyle kısa sürede ilgi toplayan grup 2019’da on dördüncüsü düzenlenen Tunus Carthage Caz Festivali’nde sahne aldı; hemen ardından Sziget Talent Turkey seçmelerini kazanarak, Avrupa’nın en önemli müzik festivallerinden biri olan Sziget Festival’e katılma hakkını elde etti.

2018’de Avrupa, Amerika ve Japonya’da yayınlanan Turkish Psychedelic toplama albümü Saz Power’da Silifke Zeybeği yorumuyla yer alan Yasak Helva, 2019 sonbaharında da ilk albümünü yayınlamaya hazırlanıyor.

Salih Korkut Peker – Elektro -Akustik cümbüş, çağlama
Hakan Görkem Bıyık – Bas
Onur Ertem – Davul

https://www.youtube.com/yasakhelva
https://www.facebook.com/yasakhelva
https://www.instagram.com/yasakhelva

VIOLATIONS RADIO

2013’den bu yana DJ’lik yapan Violations Radio, Küçük, Mini Müzikhol, Cue ve Kiki gibi şehrin sevilen klüplerinin yanı sıra, Zurich’li bir festival oluşumu olan Les Belles De Nuit’in davetiyle Zurich’teki sayılı klüplerden Kauz’da müzik çaldı ve festivalin Mini Müzikhol’de gerçekleşen İstanbul ayağında line up’da yer aldı. 2015’den beri İstanbul Rooftop Festival ve Chill Out Festival gibi güçlü lokal organizasyonların DJ kadrolarında bulunuyor ve Lounge Fm’de her hafta yayınlanan ‘Quantum Drive’ adlı programında dark wave’den new age’e, krautrock’dan ghetto house’a geniş bir janra aralığında, spesifik seçkiler servis ediyor. Klüp performanslarında ağırlıklı olarak elektronik alt yapılı parçalar ile dansın kendine dönen halinde, kalabalığın iradesiyle şekillenen kolektif bir ritm yakalamayı araştırıyor.

book a table

Details

Date:
24 May 2019
Time:
22:00 - 23:30
Istanbul, Turkey 34435
Kameriye Sokak No: 4 Balıkpazarı Beyoğlu
Phone: 212-251-4398